Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.Právě připojeni - hostů: 56 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA

Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balnéObjednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA
DOPORUČENÁ KNIHA:Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.

Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Dnešní Kosovo


Cernica Email

Sobota, 15. ledna 2011
Cernica je multietnická vesnice na Kosovu a Metohiji, smutně proslulá po zločinech Albánců na Srbech.
Naše sdružení se již několik měsíců chystalo tuto vesnici navštívit. Chtěli jsme se podívat, co se zde změnilo za 11 let od konce války. Avšak že zdejší srbské obyvatele budeme hledat doslova jako skřítky v černém lese bychom nevěřily, kdybychom to nezažily…

Celý článek...
 
Poslední prizrenští Srbové Email

Úterý,21.září 2010

V carském městě Prizrenu kdysi jakoby všichni společně dýchali: Albánci, Turci, Goranci, Chorvaté, Romové a deset tisíc Srbů. Dnes jich tu je pouze 19.

Prizren – Jak nejsilněji můžeme, boucháme na těžká dřevěná vrata bez čísla, v někdejší ulici Osvobození. Žije tu starý muž jménem Miloš Nekić, na kterého nemohl žádný Albánec. Ani z UČK, ani z TMK (Kosovská mírová četa – totožná organizace jako „rozpuštěná“UČK, pod tímto názvem oficiálně povolená od KFOR, tzn. UČK pokračuje v činnosti pod jiným názvem), ani rozjívení haranti, kteří házeli kameny do oken a na vysloužilé střešní tašky, ani ti, kteří se k němu do domu čtyřikrát vloupali přes střechu, aby ho donutili opustit svůj dům, kde odjakživa žili jeho předci.

Celý článek...
 
Jak se dělá etnická čistka? Zeptejte se KFOR! Email

(Příběh kosovské vesnice Novake)

Vesnice Novake  leží v jižní Metohiji a spadá do okresu Prizren. Před válkou zde žilo 476 srbských obyvatel. S Albánci z okolních vesnic, kteří jsou katolíci, vždy vycházeli dobře a to i době, kdy UČK unášela a vraždila Srby. Podle Vojensko-technické dohody z Kumanova (9. červen 1999), která ukončila agresi NATO, se musela jugoslávská armáda a srbská policie z Kosova stáhnout. Po stažení těchto sil obyvatelé Novak zůstali úplně bez ochrany. Spoléhali se na to, že v období bojů v letech 1998-99 nikomu neubližovali. Poté, co Srbové začali být na celém Kosovu napadáni, se obyvatelé Novak 15. června uchýlili do sousedních vesnic Špinadija (obývané albánskými katolíky) a Smač (obývané albánskými katolíky a Srby). Zde strávili dva dny a dvě noci, než na místo dorazili vojáci německého KFORu za doprovodu třech členů UČK. Německý KFOR Srby nejprve odzbrojil a poté jim nařídil okamžitý odchod do Srbska, prý z důvodů jejich bezpečnosti. KFOR zorganizoval obrněný konvoj s jedním tankem vepředu a s druhým na konci a všichni Srbové, společně se Srby ze Smače, byli eskortováni za hranice Kosova do centrálního Srbska, kde byli ponecháni svému osudu.

Celý článek...
 
Česmin Lug Email

Členové našeho sdružení navštívili tábor Česmin Lug 5.5.2009. Při této příležitosti jsme zde předali darem nové dětské oblečení v hodnotě 1800 Euro a rozdali dětem čokoládové figurky. Přijal nás velmi vstřícně hlavní zástupce Romů, pan Latif Masurica.

 

KDE SE NACHÁZÍ ČESMIN LUG?

Tábor pro romské utečence se nachází jen několik kilometrů od olověného dolu Trepča, od léta 2007 opuštěného. V listopadu 1999 UNHCR na holé půdě v bezprostřední blízkosti tohoto dolu umístila několi stovek Romů z romské čtvrti v jižní části Kosovské Mitrovice. Když začalo být jasné, že se nebudou hned tak moci vrátit do svých domovů, postavila jim UNHCR na stejném místě dřevěné přístřešky. Avšak to, co mělo být původně pouze dočasným řešením, představuje i po deseti letech podle všeho řešení trvalé.

video

 

Celý článek...
 
Klášter sv. Archanděla (Prizren) Email

Klášter se nachazí v kaňonu řeky Bystrice nedaleko města Prizren. Byl postaven v letech 1343-1352. Po nájezdech a obsazení tohoto území Osmany roku 1455 byl klášter vyrabován a zničen.Následně byl roku 1615 srovnán se zemí a zbylý materiál byl odvezen a použit na stavbu Sinan Pašiny mešity v Prizrenu.

Běhěm devadesátých let dvacátého století se začalo se stavbou nového kláštera na původním místě, který  byl dokončen v roce 1998.

Po ukončení agrese NATO proti Jugoslávií albánští teroristé po přichodu sil KFOR v červnu roku 1999 vyrabovali a zničili tuto stavbu a opět zopakovali svůj čin během pogromu na  Srby v březnu roku 2004. Dnes je toto místo pod ochranou německých vojáků KFOR.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL